O mně

Mé jméno je Stella.
Ráda se smíchem tvrdím, že rodiče opravdu netroškařili, když se pro mé jméno rozhodli. Každá správná Stella, tedy hvězda, má totiž nemalý úděl – má mít nadhled, pozorovat dění kolem sebe z výšky, vidět věci z mnoha úhlů. Má být plná zářící energie, svítit a hřát. Zároveň ale tiše a pokorně prostě být...
Dnes se snažím úlohu svého jména co nejvíce naplnit a přetvářet v realitu.
Dělám, jak nejlépe umím. Každý den je pro mě příležitostí, jak se zase o kousek přiblížit této představě.

Jógová cesta

K józe jsem se dostala v roce 2014 díky své mamince, která mě přivedla na lekci power jógy. Pamatuji si, že jsem z lekce odcházela úplně zřícená. Hodně mě tehdy překvapilo, že i takhle může vypadat jóga. Od té doby jsem začala na lekce docházet. Někdy více, někdy méně pravidelně. Tehdy jsem ještě vnímala jógu jen jako fajn cvičení, kde příjemně protáhnu a posílím své tělo a coby introvertovi mi vyhovovala její nesoutěživá a individualistická podstata.

Během studia na VŠ šla jóga v mém životě stranou. Svůj volný čas jsem s přehledem zaplnila výtvarnou tvorbou, učením se na zkoušky, jezdectvím a výlety. K józe jsem se vrátila v roce 2019. O pár let moudřejší už jsem si uvědomovala, že jóga bude i něco víc, než jen cool pozice, klidná hudba a voňavá studia. Začala jsem objevovat více stylů a zajímat se o filosofii jógy.


V době pandemických lockdownů jsem si zavedla rutinu domácí jógové praxe a začala se více soustředit na vlastní nitro, dech, koncentraci a meditaci. Po znovuotevření studií jsem do nich s radostí naběhla. Do jógy jsem se zamilovala a bylo mi jasné, že je to přesně to ono, co chci dělat, v čem se chci vzdělávat, zlepšovat, objevovat.


S velkou pokorou a respektem aplikuji principy jógy ve svém každodenním životě a vnímám její pozitivní účinky na těle i na duši.

Vzdělání 

V roce 2022 jsem absolvovala 200 hodinový instruktorský kurz Akademie jógy Martiny Michalové s mezinárodní certifikací RYT-200.

Dále jsem absolvovala:
- Nadstavbový kurz pro instruktory Rétorika a asistence v ásanách (Martina Michalová, Michaela Brodská)
- Odborný seminář Hormonální jógové terapie (Petra Bidlasová)
- Odborný seminář tradičních dechových technik a meditace (Petr Smil)

-Víkendové semináře zaměřené na různé aspekty jógy pohledem Náthské tradice - šatkarma, systém čaker, práce s dechem (Yogi Sat Nath Ji, Yogacharini Unmani Nath)

Největší význam však přikládám vlastní denní praxi a samostudiu. Tomu, které nebude nikdy dokončeno. Tomu, které je cestou na celý život.

Jak vypadají moje lekce?

Ve svých lekcích nejčastěji mísím styl dynamické vinyasa jógy a statičtější power jógy s prvky pilates.
Lekce přizpůsobuji ročnímu období, denní době a složení skupiny.

Pátým rokem působím jako učitelka výtvarného oboru v ZUŠ Liberec a kreativní práce s dětmi je pro mě inspirací v mnoha oblastech života, jógu nevyjímaje. Ze všeho nejraději pracuji s dospívajícími dětmi, typickými puberťáky, díky nimž vznikl koncept Teenage jógy

 

joga-liberec-kontakt

 

Namasté